UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety Wtorek, 19.06.2018

Jerzy Bukowski: Gdzie mieszka Święty Mikołaj?

Kategoria: Blogosfera 11-12-2014, 14:34 czytane:

 razy
komentarzy: 11

Tegoroczny Adwent obfituje w cuda natury politycznej. Oto marszałek Sejmu katolickiej Polski wybrał się z wizytą do leżącego zaledwie kilka kilometrów na południe od północnego koła podbiegunowego fińskiego Rovaniemi, aby odwiedzić jakiegoś śmiesznego przebierańca niezdarnie udającego Świętego Mikołaja.

Ten, z wyglądu pasuje bardziej do reklamy Coca-Coli, podczas gdy prawdziwy święty żył na terytorium dzisiejszej Turcji, gdzie był biskupem Miry, a jego relikwie znajdują się w sanktuarium we włoskim Bari.

W dodatku Radosław Sikorski zabrał w tę daleką podróż za pieniądze podatników profesora Tadeusza Iwińskiego (zwanego potocznie „plecakiem”, co udowodnił w Rovaniemi tuląc się do marszałka, aby tylko uchwyciło go oko kamery) z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który powinien - zgodnie ze swoim ideologicznym rodowodem - wybrać się w tym czasie do Moskwy w poszukiwaniu Dieda Moroza (Dziadka Mroza).

No i jak tu nie wierzyć w cuda przed świętami Bożego Narodzenia?

Jerzy Bukowski

**


Jerzy Bukowski, filozof, autor "Zarysu filozofii spotkania", piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się