UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego Środa, 20.06.2018

Sądecki Pielgrzym: Rodzi się święty na Sądecczyźnie?

Kategoria: Blogosfera 24-02-2015, 11:37 czytane:

 razy
komentarzy: 1

- Kiedy otrzymałam artykuł o miłosierdziu Bożym z tym obrazkiem, dziwnie przeniknęła mnie obecność Boża. Kiedy się pogrążyłam w modlitwie dziękczynnej, nagle ujrzałam Pana Jezusa w jasności wielkiej, tak jako jest namalowany, i u stóp Jezusa widziałam ojca Andrasza i księdza Sopoćkę, obaj trzymali pióra w ręku, a z czubków tych piór wychodziły błyski i ogień na kształt błyskawicy, który trafiał w wielki tłum ludzi, który był zapędzony, nie wiem dokąd, w swym biegu. Skoro został tknięty tym promieniem, odwracał się od tłumu i wyciągał ręce do Jezusa; jedni wracali z wielką radością, a inni z wielkim bólem i żalem" („Dzienniczek” św. Faustyny Kowalskiej, nr 675).

Ojciec Józef Andrasz SJ, którego wymienia w powyższym cytacie święta Siostra Faustyna, pochodził z Wielopola koło Nowego Sącza. Tu uczęszczał do gimnazjum. Przed obrazem Matki Bożej Pocieszenia w parafii Ducha Świętego (jak wynika z jego notatek) otrzymał powołanie kapłańskie. Po formacji jezuickiej przed tym cudownym obrazem w marcu 1919 roku odprawił swoją Mszę Świętą prymicyjną.
Przychodzi czas tego wielebnego kapłana. Telewizja Trwam kręci film o ojcu Józefie Andraszu. W Parafii Ducha Świętego zarejestrują miejsca związane z osobą tego Jezuity.

Powoli rozwija się kult ojca Andrasza. W parafii Najświętszej Maryji Panny Częstochowskiej w Zabełczu, do której należy część Wielopola - miejsca urodzenia Józefa Andrasza, odmawiana jest modlitwa o świętość kapłanów i chwałę Bożego Miłosierdzia przez wstawiennictwo ojca Józefa Andrasza. Modlitwa posiada imprimatur Kurii w Tarnowie. Modlitwę odmawiają po Koronce do Miłosierdzia Bożego parafianie w Królowej Górnej. Modlitwa ta wykorzystywana jest przez grupy modlitewne tak zwane „Margaretki”.

Warto prosić o wstawiennictwo w naszych codziennych potrzebach ojca Józefa Andrasza - apostoła Bożego Miłosierdzia.

Sądecki Pielgrzym

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się