UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława Poniedziałek, 18.06.2018

AGROPROMOCJA 2015. Zaproszenie do Nawojowej

Kategoria: Gospodarka 03-09-2015, 14:46 czytane:

 razy

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego ma zaszczyt zaprosić Sądeczan do wzięcia udziału w jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGROPROMOCJA 2015, która odbędzie się w dniach 5-6 września br., tradycyjnie w Nawojowej koło Nowego Sącza, na terenie i w obiektach i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa.

AGROPROMOCJA jest największą w Małopolsce plenerową wystawą rolniczą o charakterze promocyjno-handlowym. Od 25 lat wpisuje się w kalendarz najważniejszych imprez w województwie i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony wystawców i zwiedzających.

AGROPROMOCJA to ogromna oferta handlowa w jednym miejscu. Podczas Wystawy swój dorobek, wyroby i usługi prezentuje blisko 400 firm z branży rolniczej i okołorolniczych oraz wystawców indywidualnych: twórców ludowych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, producentów żywności ekologicznej i pszczelarzy. Ponadto w Agroporomocji udział biorą urzędy gmin i starostwa, szkoły rolnicze i placówki naukowe, wydawnictwa pism branżowych, instytucje obsługujące rolnictwo (agencje, banki, firmy ubezpieczeniowe).
Zakres tematyczny wystawy obejmuje m.in. maszyny i urządzenia do produkcji rolnej, środki ochrony roślin i nawozy, pasze i dodatki paszowe, przetwórstwo rolno-spożywcze, ogrodnictwo, szkółkarstwo i urządzanie ogrodów, budownictwo wiejskie i budynki inwentarskie, hodowlę roślin i nasiennictwo, ekologię i ochronę środowiska, rolnictwo ekologiczne i żywność ekologiczną, agroturystykę, produkty regionalne i tradycyjne, rzemiosło i rękodzieło ludowe, folklor, promocję regionów.

Na Agropromocji można zobaczyć wszystko, co do zaoferowania mają najlepsze firmy działające w sferze agrobiznesu oraz małopolska wieś, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku gospodarczego i kulturowego wsi: produktu regionalnego, agroturystyki, rękodzieła, unikalnych zawodów i folkloru. Ponadto można degustować i kupić w promocyjnych cenach żywność świeżą, artykuły rolno-spożywcze, przetwory oraz wyroby rękodzieła ludowego, sadzonki i nasiona, elementy wyposażenia wnętrz i inne produkty oferowane przez Wystawców. Rolnicy i przedsiębiorcy na Agropormocji mogą zapoznać się z nowościami technicznymi lub uzyskać informacje o dotacjach unijnych czy też podjąć decyzję o zakupie dużej maszyny rolniczej lub nowych inwestycjach w swoim gospodarstwie lub firmie. Wystawa ogrodnicza jest połączona z kiermaszem kwiatów, sadzonek, nasion i asortymentu ogrodniczego. Wystawie towarzyszą pokazy, konkursy dla publiczności, występy zespołów regionalnych (m.in. Nawojowiacy, Piecuchy, Mali Łostowianie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Echo Jaworza, Dolina Słomki), atrakcje dla dzieci, przejażdżki konne itp.
Teren wystawy podzielony jest na części tematyczne przedzielone alejkami spacerowymi, najważniejsze z nich to wystawa zwierząt (bydła mlecznego, owiec, któlików na terenie gospodarstwa oraz szynszyli w budynku szkoły), budownictwa, mechanizacyjna (ciągników, maszyn rolniczych i urządzeń), ogrodnicza, rękodzieła ludowego, stoiska instytucji, szkółka jazdy konnej.

W sobotę od godz. 11-tej, podczas oficjalnego otwarcia Wystawy nastąpi rozstrzygnięcie konkursów (agroturystycznych, ekologicznych, kulinarnych, Agroliga 2015), które na szczeblu wojewódzkim organizował Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, zaś na terenie wystawy zwierząt zostanie przeprowadzona ocena zwierząt (wyłonieni zostaną championi w swoich kategoriach) oraz odbędzie się pokaz „pucenia” oscypka i promocja wyrobów z mleka owczego. W niedzielę od 13-tej odbędą się V Mistrzostwa Polski w Strzyżeniu Owiec Metodą Tradycyjną oraz pokaz strzyży owiec maszynkami elektrycznymi. Niedziela to także dzień wręczania nagród najlepszym hodowcom zwierząt, najlepszym wystawcom Agropromocji oraz laureatom konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo 2015”.
W pobliżu terenu wystawy mieści się 6 parkingów dla samochodów osobowych i autokarów. Na terenie wystawy zlokalizowane będą punkty gastronomiczne. Wstęp na AGROPROMOCJĘ jest bezpłatny.

Zapraszamy rolników, mieszkańców miast i mieszkańców obszarów wiejskich, sympatyków rolnictwa i zwierząt gospodarskich, ogrodników i działkowców, smakoszy regionalnych produktów, rodziców z dziećmi! W Nawojowej podczas AGROPROMOCJI każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie!

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się