UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy Sobota, 23.06.2018

Budżet obywatelski: do 30 września można składać wnioski

Kategoria: Gospodarka 04-09-2015, 09:15 czytane:

 razy
komentarzy: 1

Do 30 września można składać wnioski z projektami do budżetu obywatelskiego.

Wystarczy, że jesteś pełnoletnim mieszkańcem Nowego Sącza i masz dobry pomysł dla swojego miasta lub osiedla. Zbierz 15 podpisów popierających twój projekt, opisz go i zgłoś! W przypadku wątpliwości pracownicy Urzędu Miasta chętnie pomogą.

Prezydent Ryszard Nowak zachęca mieszkańców do udziału w budżecie obywatelskim i ma nadzieję, że będą to przemyślane i ważna dla nas wszystkich propozycje. – Mieszkańcy mają głowy pełne pomysłów i chcą czynnie uczestniczyć w życiu miasta i zmieniać Nowy Sącz – podkreśla prezydent. Zachęca też do zapoznania się z zasadami funkcjonowania budżetu obywatelskiego, tak aby składane propozycje były zgodne z regulaminem inicjatywy.

Kwota, która będzie wykorzystana w ramach budżetu obywatelskiego to 2 mln zł. O jej przeznaczeniu zdecydują mieszkańcy Nowy Sącz podczas głosowania, które odbędzie się w dniach od 28 listopada do 5 grudnia. Głosowanie będzie ważne w przypadku udziału minimum 3 tys. osób. Wcześniej – 26 października – nastąpi ogłoszenie listy projektów i zadań, zatwierdzonych przez powołany zespół weryfikujący.


RBL
Fot: RBL

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się