UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława Poniedziałek, 18.06.2018

Małopolski Festiwal Smaku stał się hitem regionu?

Kategoria: Gospodarka 04-09-2015, 15:22 czytane:

 razy

Setki producentów, tłumy zwiedzających i festiwalowe kuchnia smakowa. To najkrótsze podsumowanie tegorocznego Małopolskiego Festiwalu Smaku, który podbił serca turystów i mieszkańców regionu.

Dobiegła końca jedenasta edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku. Ponad 150 producentów zaprezentowało swoje wyroby, tłumy odwiedziły półfinały odbywające się w małopolskich miastach. Sercem każdego z tych spotkań było wyjątkowe miejsce - festiwalowa kuchnia, której wyraz i smak nadawali członkowie Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników.

Za ogromne wsparcie w organizacji festiwalu oraz przyrządzane przez całe lato wyśmienite potrawy wicemarszałek Wojciech Kozak podziękował przedstawicielom stowarzyszenia.

– Jesteście naprawdę niezwykli i jestem pod wrażaniem tego, że potraficie w swojej branży działać wspólnie i tak zgodnie. Dziękuję Wam za zaangażowanie i wszystko co było waszym dziełem podczas festiwalu – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak.-  Zaszczytem było gościć podczas festiwalu tylu znamienitych szefów kuchni, kucharzy i pasjonatów gotowania – członków stowarzyszenia, których kunszt zawodowy mogły podziwiać rzesze osób.

Specjalne podziękowania otrzymał prezes stowarzyszenia - Marcina Polusa. Wicemarszałek złożył je na ręce Krzysztofa Gawlika - członka stowarzyszenia, który przewodniczył komisji konkursowej Małopolskiego Festiwalu Smaku.Podziękowania od Województwa Małopolskiego trafią również do każdego kucharza, który brał udział w tegorocznej edycji Festiwalu.

Przypomnijmy, że Tytuł Małopolski Smak 2016 jury przyznało kiełbasie suchej krakowskiej. Docenione zostały niepowtarzalny smak i naturalne składniki. W wielkim finale Małopolskiego Festiwalu Smaku o tytuł walczyły najlepsze małopolskie potrawy i produkty, m.in. miód nektarowo-spadziowy, twarożek rzuchowski, wędzony ekologiczny udziec z indyka, także specjały z Sądecczyzny takie jak kiełbasa z fasoli Piękny Jaś oraz pasztet z bobu z dodatkiem sosów.

(m)

źródło: UMWM 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się