UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława Poniedziałek, 18.06.2018

Minister Czerwiński chce nagradzać państwowe spółki. Za co?

Kategoria: Gospodarka 04-09-2015, 08:07 czytane:

 razy
komentarzy: 1

Sądeczanin Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa a wcześniej m.in prezydent Nowego Sącza, obiecuje nagrody dla najlepszych, czyli najbardziej nowoczesnych państwowych spółek.

- Wsparcie resortu Skarbu Państwa na drodze innowacji spółek z udziałem Skarbu Państwa graniczy z tzw. nieprzeszkadzaniem. Liczy się myślenie perspektywiczne. Nie chcemy w żaden sposób nakładać na spółki kagańca konkurencyjności. Ale innowacyjność nie może być jednak wytrychem do skorzystania ze środków europejskich wyłącznie na infrastrukturę – powiedział minister Andrzej Czerwiński, podczas konferencji "Innowacje – biznes i nauka 2015-2020”.

Jego zdaniem te najbardziej innowacyjne spółki skarbu państwa powinny być wynagradzane za swoją postawę. Ministerstwo rekomenduje pozyskiwanie finansowania zewnętrznego na projekty innowacyjne, w tym funduszy unijnych, z instytucji wspierających innowacje.

- Powinno to następować poprzez wypracowanie czy wzmocnienie kompetencji w obszarze pozyskiwania finansowania zewnętrznego na realizację projektów badawczo-rozwojowych oraz szersze wykorzystanie dostępnych środków publicznych na ten cel. Program Innowacje, uruchamiany w ramach Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce, wynika z potrzeby wypracowania efektywniejszych standardów współpracy na styku nauki i biznesu – dodał Czerwiński.

RBL
Fot: RBL
Źródło: MSP

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się