UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dory, Olgi, Teodora Czwartek, 26.04.2018

Obwodnica zachodnia: ważna decyzja wojewody

Kategoria: Gospodarka 03-09-2015, 14:40 czytane:

 razy

Wojewoda Małopolski wydał postanowienie o zawieszeniu z urzędu postępowania odwoławczego od decyzji Starosty Nowosądeckiego w sprawie zezwolenia na realizację budowy obwodnicy zachodniej Nowego Sącza.

 Teraz zaskarżającym decyzję starosty, zgodnie z prawem, przysługuje już tylko odwołanie od postanowienia wojewody do Ministerstwa Infrastruktury. Mają na to siedem dni.Jak czytamy w dokumencie, wydanym z datą 31 sierpnia 2015 r., złożenie tego zażalenia nie może jednak wstrzymać wykonania postanowienia:Budowa obwodnicy zachodniej ma zakończyć się jeszcze w tym roku,, a jak informuje Starostwo Powiatowe, z zaplanowanych prac wykonano już więcej niż połowę zadań.
Całość przedsięwzięcia to koszt około 45 mln zł.. Obwodnica zachodnia ma mieć 6 kilometrów długości, a jej trasa prowadzić będzie od ronda w Brzeznej (gmina Podegrodzie) do odcinka drogi krajowej nr 28 w Biczycach Dolnych (gmina Chełmiec). Zachodnia obwodnica Nowego Sącza stanowić ma integralną część układu komunikacyjnego Sądecczyzny wraz z obwodnicą Starego Sącza, obejściem Podegrodzia oraz wybudowaną w tym roku obwodnicą północną Nowego Sącza.

RBL
Fot: RBL

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się