UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy Sobota, 23.06.2018

Ostatnie odliczanie przed Agropromocją w Nawojowej. Znów będą tłumy?

Kategoria: Gospodarka 02-09-2015, 12:43 czytane:

 razy

Już w najbliższy weekend (5-6 września) jubileuszowa, XXV edycja, Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGROPROMOCJA 2015.

Tradycyjnie odbędzie się ona w Nawojowej, koło Nowego Sącza, na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. Agropromocja jest największą wystawą rolniczą w regionie. Co roku wystawę odwiedza od 30 do nawet 50 tys. osób.

W sobotę, pierwszego dnia imprezy, podczas uroczystego rozpoczęcia Wystawy nastąpi rozstrzygnięcie wojewódzkich konkursów: "Agroliga", „Estetyczna zagroda”, „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne i obiekt turystyki wiejskiej w Małopolsce", 8 edycji małopolskiego konkursu „Na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w Małopolsce w 2015”, Konkursu Potraw Regionalnych. Wystawie towarzyszyć będą koncerty zespołów folklorystycznych.

Wystawcy będą mieli okazję do zaprezentowania nowoczesnych rozwiązań technicznych w zakresie produkcji rolnej, ekologii, ochrony środowiska, przetwórstwa rolno-spożywczego, ogrodnictwa, nasiennictwa, budownictwa wiejskiego i budynków inwentarskich, środków ochrony roślin i nawozów, pasz, dodatków paszowych, jak również dziedzictwa kulturowego i folkloru małopolskiej wsi oraz żywności produkowanej metodami ekologicznymi.

Podczas wystawy swój dorobek, wyroby i usługi zaprezentuje blisko 400 firm z branż rolniczych i około rolniczych. Ponadto w Agropromocji 2015 udział wezmą:  twórcy rzemiosła ludowego, właściciele gospodarstw agroturystycznych, pszczelarze, urzędy gmin promujące swój region, placówki naukowe, banki, wydawnictwa pism branżowych, instytucje obsługi rolnictwa.

Najciekawsze stoiska wystawiennicze, jak co roku,  zostaną wyróżnione i nagrodzone. Publiczności natomiast czas umilą występy ludowych zespołów.

BOS
Fot: BOS

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się