UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dory, Olgi, Teodora Czwartek, 26.04.2018

Osuwisko zagraża drodze! Szykana dla ciężarówek

Kategoria: Gospodarka 10-06-2015, 09:00 czytane:

 razy
komentarzy: 1

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ostrzega, że w każdej chwili może dojść do zamknięcia drogi nr 981 w miejscowości Kąclowa (gmina Grybów) ze względów bezpieczeństwa.

Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował o czasowej zmianie organizacji ruchu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 981 relacji: Zborowice - Grybów - Krzyżówka - Krynica Zdrój.

"W związku z nieprzestrzeganiem przez pojazdy ciężarowe wprowadzonego ograniczenia nośności dla pojazdów do 3,5 tony w ciągu drogi wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Kąclowa w miejscu występowania osuwiska (odc. 100 km 3+890 do 3+960), zostaną zastosowane fizyczne wygrodzenia barierami betonowymi U-14b tzw. "szykana" w celu uniemożliwienia przejazdu pojazdom ciężarowym"- czytamy w komunikacie ZDW.

W związku z intensywnymi opadami deszczu oraz burzami, jakie miały miejsce w dniu 13 sierpnia oraz w nocy z 13/14 sierpnia 2014 r. stwierdzono zwiększoną aktywność czynnego osuwiska w Kąclowej (gmina Grybów) w ciągu drogi wojewódzkiej nr 981.
Przeprowadzone w tym roku pomiary inklinometryczne wykazały, że osuwisko jest nadal czynne w związku z czym wciąż występuje wysokie zagrożenie przerwania ciągłości drogi.

 BOS
Fot: ZDW

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się