UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy Sobota, 23.06.2018

Podegrodzie: remontowali drogi, bo dali niższą cenę

Kategoria: Gospodarka 02-09-2015, 11:59 czytane:

 razy

Gmina Podegrodzie wybrała wykonawców remontów gminnych dróg. Poznaliśmy też kwoty, jakie firmy zainkasowały za naprawę jezdni. Pod znakiem drogowych remontów upłynęły zresztą w tej gminie całe wakacje, bo sporo do zrobienia miały też władze powiatu nowosądeckiego.

W przetargu na „Remont drogi gminnej Do Cabały w miejscowości Długołęka-Świerkla” złożono dwie oferty oferty. Wygrało Przedsiębiorstwem Budowlano – Usługowym ZIBUD z Kamienicy, które złożyło ofertę z niższą ceną, , na kwotę: 24.926,85 zł brutto. Konkurent chciał nieco więcej, bo 26.404,32 zł.

Obie firmy zaoferowały 36 miesięcy gwarancji na wykonane roboty i wbudowane materiały.

Kolejne zadania to „Odbudowa przepustu w ciągu drogi gminnej „Strzyganiec Gajówka w Brzeznej. Tu ofert było aż siedem i również wygrał ZIBUD z Kamienicy, z najniższą ofertą (227.015,99 zł), do której dołożył jeszcze  60 miesięcy gwarancji. Najwyższa zaproponowana cena to 323.507,77 zł. Różnica była więc, jak na tego typu zadanie, znaczna.

Przypomnijmy, że w czasie tegorocznych wakacje remontowano też (choć to już zadanie Starostwa Powiatowego) drogę w Chochorowicach, czyli do tej pory najbardziej zniszczony odcinek na trasie Podrzecze – Trzetrzewina. Zarząd Powiatu Nowosądeckiego, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, zadecydował w połowie lipca o remoncie 350 metrów drogi. Przetarg rozstrzygnięto 23 lipca.

Prace polegały na wykonaniu nowej nawierzchni i pobocza oraz postawieniu barier zabezpieczających ( na te trzeba będzie jednak trochę poczekać). Koszt remontu to około 165 tys zł.

RBL
Fot: RBL

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się