UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany Środa, 28.06.2017

W Jelnej jeszcze w tym roku przejedziemy po nowym moście

Kategoria: Gospodarka 04-09-2015, 11:35 czytane:

 razy

Mocno uszkodzony przez powodzie most w Jelnej w Gminie Gródek nad Dunajcem będzie odbudowany do połowy listopada. Dodatkowo zostaną wykonane umocnienia brzegów dwóch potoków łączących się w sąsiedztwie mostu. Inwestycja realizowana w ramach usuwania szkód powodziowych będzie kosztować półtora miliona złotych.

Liczne interwencje w sprawie odbudowę uszkodzonego przez powodzie przepustu w końcu doczekają się realizacji. Stało się to możliwe po tym, jak Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu otrzymał z rezerwy celowej budżetu państwa środki z na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i pod koniec kwietnia ogłosił przetarg na odbudowę przepustu.

- Do opracowania dokumentacji projektowej nowego mostu-przepustu Powiat Nowosądecki przystąpił już w roku ubiegłym, ale na niezbędne środki finansowe musieliśmy poczekać do tegorocznego podziału środków na usuwanie skutków powodzi mówi Wojciech Błażusiak z gminnego referatu odpowiedzialnego za inwestycje. - W samą porę bo przepust groził w każdej chwili zawaleniem

– To spore przedsięwzięcie - mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. -  Po zakończeniu prac, mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przejeżdżać w tym rejonie. Na razie zaawansowanie prac oceniane jest na czterdzieści procent. Termin zakończenia przewidziany jest na połowę listopada.

Jak tłumaczą drogowcy, prace obejmują odbudowę mostu w formie przepustu o wymiarach 4,5 na 3,0 m i długości 11 metrów, mur oporowy (pale o łącznej długości 1.900 metrów), kosze siatkowo-kamienne – 291,5 m sześć., narzut kamienny – 332 m sześć., bariery – 64 metry, chodnik , odtworzenie konstrukcji drogi oraz przebudowę sieci energetycznych.

Wartość inwestycji to dokładnie 1.562.600,50 zł, w tym z dotacji z rezerwy celowej budżetu państwa na usuwanie skutków powodzi – 1.204.083 zł - informuje starosta Pławiak.

Dla mieszkańców i przejeżdżających tranzytem wykonano most objazdowy zapewniający ciągłość komunikacji.

(mika)
fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się