UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego Środa, 20.06.2018

Prezes TVP o relacjach telewizji z przygotowań do ŚDM 2016

Kategoria: Kościół i Religia 04-09-2015, 09:28 czytane:

 razy

2 września br. w Kurii Metropolitalnej w Krakowie odbyło się spotkanie kard. Stanisława Dziwisza z nowym Prezesem Zarządu TVP Januszem Daszczyńskim. Celem spotkania była aktualizacja ustaleń dotyczących współpracy w przygotowaniach i przebiegu Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Całym sercem jestem za realizacją projektów służących dobremu przygotowaniu i obsłudze Światowych Dni Młodzieży. Jest to dla nas wyróżnienie. Relacje z przygotowań do Światowych Dni Młodzieży to kolejny krok w stronę przywrócenia Telewizji Polskiej misyjności - stwierdził w trakcie spotkania prezes TVP Janusz Daszczyński.

Podkreślił, że zmiana już jest widoczna, zwłaszcza w programach informacyjnych. Światowe Dni Młodzieży będą w przyszłym roku głównym wydarzeniem, które przyciągnie do Polski media z całego świata. Większość z nich będzie korzystać z materiałów wyprodukowanych przez TVP - powiedział Daszczyński.

Podczas rozmowy z metropolitą krakowskim zapewnił o swojej przychylności dla kontynuacji rozpoczętych już rozmów i planów współpracy przy organizacji obsługi medialnej wydarzeń w Krakowie i innych miastach, do których może zawitać Papież Franciszek. - Wierzę, że staniemy na wysokości zadania. Chociaż wyzwanie jest bardzo duże to przecież jednak korzystamy z doświadczenia realizacji podobnych wydarzeń – zapewnił.

- Jesteśmy wdzięczni telewizji – podkreślał kard. Stanisław Dziwisz. – Jeśli w mediach, a w tym wypadku w telewizji, nie będzie się mówić o naszych planach i przygotowaniach, to wieść o nich nie dojdzie do ludzi. A przy przedsięwzięciu takim jak ŚDM chodzi także o zainteresowanie i zaakceptowanie przez ludzi tego, co robimy, że jest to słuszne i że służy tak społeczeństwu, jak i Kościołowi – dodał.

Podsumowano podjęte już przez TVP inicjatywy związane z ŚDM – rozpoczęte i przygotowywane programy, m.in.: „Czekamy na Światowe Dni Młodzieży” emitowany w piątki o godz. 16.45 w TVP 1, „Otwórzcie drzwi” w TVP Kraków, a także lokowanie marki w serialach TVP czy przekaz informacji w serwisach.

W spotkaniu z prezesem TVP uczestniczyli także przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego ŚDM z koordynatorem generalnym bp. Damianem Muskusem, a także Piotr Radziszewski – dyrektor TVP1, ks. Rafał Sztejka SJ - kierownik Redakcji Programów Katolickich TVP, Marcin Gudowicz – dyrektor Biura Reklamy i Leszek Dziura - dyrektor Oddziału TVP w Krakowie.

Telewizja Polska S.A. jest oficjalnym nadawcą Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 2 lutego br.

(P)
źródło: ekai.pl

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się