UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława Niedziela, 18.03.2018

Gdzie się bawić? Kulturalny weekend po sądecku (4-6 IX)

Kategoria: Kultura i Edukacja 04-09-2015, 11:33 czytane:

 razy

Narodowe Czytanie „Lalki”, Małopolski Festiwal Osobowości w Nowym Sączu, Festyn Rodzinny w Tyliczu, a może Agropromocja w Nawojowej? Nadchodzący weekend zapowiada się w wiele wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.

 Piątek
 
Sądecki autor opowie o swojej debiutanckiej powieści
W piątek 4 września o godz. 17 w Sądeckiej Biblioteki Publicznej (w piwnicach przy ul. Franciszkańskiej 11) odbędzie się autorskie spotkanie z Janem Drożdżem. Pochodzący z Nowego Sącza absolwent II Liceum Ogólnokształcącego wydał swoją pierwszą powieść „Nieskończona Przestrzeń Snu”.
 
Sobota
 
Tylicz: Festyn rodzinny z kapelą Howerna
W sobotę 5 września od godz. 16 na stadionie miejskim startuje Pożegnanie Lata w Tyliczu.
 
Narodowe czytanie z Lalką na plantach i w bibliotece
Narodowe Czytanie odbędzie się 5 września w dwóch miejscach w Nowym Sączu. O godzinie 12 Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza do Galerii Gołąbkowice, natomiast o godz. 17 Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Miejski Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza zapraszają na nowosądeckie planty przed pomnik Adama Mickiewicza.
 
Władca Pierścieni na nowosądeckim rynku
Nowy Sącz znalazł się na trasie 30 miast, które podczas wakacji odwiedziło objazdowe Kino Allegro. 5 września o godz. 20.30, jeśli dopisze pogoda, będzie okazja do obejrzenia na sądeckim Rynku filmu „Władca Pierścieni- Drużyna Pierścienia”.
 
Sobota-niedziela
 
AGROPROMOCJA 2015. Zaproszenie do Nawojowej
Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego ma zaszczyt zaprosić Sądeczan do wzięcia udziału w jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGROPROMOCJA 2015, która odbędzie się w dniach 5-6 września br., tradycyjnie w Nawojowej koło Nowego Sącza, na terenie i w obiektach i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa.
 
Niedziela
 
Małopolski Festiwal Osobowości w Nowym Sączu
Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września radio RDN Nowy Sącz zaprasza na wspólną zabawę z okazji swoich urodzin.
 
Rodzinny Rajd Rowerowy
Już w najbliższy weekend w Nowym Sączu Wyżnej wystartuje Rodzinny Rajd Rowerowy. Projekt skierowany jest szczególnie do wszystkich miłośników jednośladów. Rajd odbędzie się 6 września (niedziela). Start rajdu o godz. 13.00 w Miasteczku Galicyjskim.
 
Ebony Soul zagra w Starym Sączu
Trio wokalno gitarowe wystąpi w Kawiarni przy Kazimierzu (ul. Kazimierza Wielkiego 10) w najbliższą niedzielę (6 września) o godz. 17.
 
Festyn parafialny w Olszance
W jednej ze wsi gminy Podegrodzie, w Olszance, już w niedzielę odbędzie się festyn. Pieniądze, które uda się zebrać podczas jego trwania mają wesprzeć miejscową parafię.
 
Zabytkowy skład z parowozem pojedzie do Krynicy
Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, organizacja zrzeszająca pasjonatów kolei z całej Małopolski realizuje projekt pt. „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” obejmujący cykl przejazdów zabytkowymi składami po najpiękniejszych szlakach kolejowych w regionie. Niestety na przejazd pociągiem biletów już brak.
 
Kapela Howerna zagra dla chorej Blanki
Już 6 września odbędzie się Charytatywny Rodzinny Festyn Biegowy na Paścią Górę (Chełmiec), podczas którego zbierane będą fundusze na leczenia i rehabilitacje 4- letniej Blanki.
 
(oprac. JB)
 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się