UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy Sobota, 23.06.2018

Nastrojowe Babie Lato w Żegiestowie

Kategoria: Kultura i Edukacja 02-09-2015, 09:44 czytane:

 razy

Powoli staje się tradycją, że w któryś letni weekend Żegiestów-Zdrój rozbrzmiewa dźwiękami muzyki. W tym roku pretekstem do muzycznej uczty stał się ostatni weekend wakacji – a dokładniej sobotni wieczór. Na nadpopradzkiej scenie, w ramach III festiwalu piosenki turystycznej Babie Lato organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa, pojawiło się troje wykonawców: zespoły Pilar i Chwila Nieuwagi oraz Robert Kasprzycki Band.

Nastroje na scenie zmieniały się z utworu na utwór – nie zabrakło ani lirycznych ballad, ani niebanalnego folkloru, ani też żywiołowego śmiechu. Artyści czarowali publiczność wyrafinowaną ucztą złożoną z urozmaiconych tekstów – nastrojowych, dowcipnych, a nawet filozoficznych – oraz pięknych, wpadających w ucho melodii. Szczególnym uznaniem cieszyły się wariacje na tematy ludowe z werwą przedstawione przez Chwilę Nieuwagi oraz pełne głębokich przemyśleń poetyckie utwory Roberta Kasprzyckiego, pieśniarza o najdłuższym stażu artystycznym wśród obecnych w Żegiestowie wykonawców. Zaś jazzująco-swingujące ballady Pilar tak spodobały się słuchaczom, że nie wypuszczali zespołu ze sceny ponad godzinę.

W formie atrakcji towarzyszących festiwalowi wystąpił kiermasz twórców ludowych oraz smaczne posiłki kuchni regionalnej, zaś wczesnym popołudniem można było zwiedzić z przewodnikiem żegiestowskie zakamarki. Publiczność jak zwykle dopisała, należy więc mieć nadzieję, że za rok znów spotkamy się nad Popradem, by rozkoszować się pięknem muzyki i barwą krajobrazów Żegiestowa-Zdroju.

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa
 

Podziel się

Galeria

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się