UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego Poniedziałek, 20.11.2017

Syn starosty Pławiaka w filmie o seryjnym mordercy

Kategoria: Kultura i Edukacja 29-08-2015, 10:00 czytane:

 razy

20 listopada do kin trafi reżyserski debiut cenionego operatora Marcina Koszałki. Główną rolę w „Czerwonym pająku” gra urodzony w Nowym Sączu Filip Pławiak.

 „Czerwony pająk” to jak opisują jego twórcy: „Wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy – nastolatka: Karola Kota, który jako „Wampir z Krakowa” stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60” (źródło: filmpolski.pl). 


Filip Pawiak w filmie gra postać Karola Kremera, nastolatka z dobrego domu, który odnosi sukcesy w skokach do wody. Jego życie się zmienia, kiedy staje się światkiem zabójstwa i nawiązuje relacje z mordercą...

Czekam z niecierpliwością na film, bo nie mogłem zobaczyć go wcześniej. „Czerwony pająk” był dotychczas prezentowany trzy razy na festiwalach w Karlowych Warach, w Kazimierzu Dolnym oraz we Wrocławiu. Widziałem na razie tylko fragmenty i nie mogę doczekać się całości – mówi Marek Pławiak, na co dzień starosta nowosądecki, ojciec Filipa.

Czy nie przeraża go nowe wcielenie syna?

Syn gra główna rolę, która częściowo oparta jest na faktach młodego zabójcy z Krakowa z lat sześćdziesiątych. Syn grał juz różne role – na przykład główną rolę w „Bilecie na Księżyc” Jacka Bromskiego, natomiast 15 września ruszają zdjęcia do filmu kryminalnego Arkadiusza Jakubika, gdzie również zagra główną rolę – zaznacza.

Filip Pławiak (rocznik 1989), absolwent nowosądeckiego II LO i Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi to wschodząca gwiazda kina.

Syn osiąga to wszystko ciężką pracą, sam dochodzi do wszystkiego i dziś jest na topie. O Filipie po Festiwalu w Karlowych Warach „Hollywood Reporter” wyraził się, że to wschodząca europejska gwiazda – dodaje Marek Pławiak.

Zwiastun filmu:


(JB)

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się