UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława Poniedziałek, 18.06.2018

Stary Sącz: Narodowe czytanie „Pod Gniazdem”

Kategoria: Kultura i Edukacja 04-09-2015, 14:54 czytane:

 razy

W najbliższą sobotę, 5 września w Galerii „Pod Gniazdem” w Starym Sączu odbędzie się czwarta edycja Narodowego Czytania. Tym razem główną lekturą jest „Lalka” Bolesława Prusa. Początek o godz. 10.

Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych GNIAZDO, Bractwo Kasztelani Sandeckiej oraz Placówka Wsparcia Dziennego w Starym Sączu zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w czwartej edycji akcji Narodowego czytania zainicjowanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W Starym Sączu do wspólnej zabawy z bohaterami Lalki Bolesława Prusa organizatorzy zapraszają mieszkańców miasta i okolic oraz dzieci i młodzież. Publiczne czytanie „Lalki” Bolesława Prusa - twórcy wybitnych dzieł literackich ma na celu promocję polskiej kultury, zachęcanie do lektury książek, wzmacnianie wspólnoty narodowej oraz zbliżanie wszystkich pokoleń Polaków.

- W Starym Sączu akcja realizowana będzie w „Salonie Pani Baronowej Krzeszowskiej” mieszczącym się w Galerii „Pod Gniazdem” - Rynek 5, w miejscu spotkań plenerowych mieszkańców, gdzie Narodowe czytanie przypomni nam, że lektury kształtują w nas te same wartości – informuje Ewelina Włodarz z Powiatowej i Miejsko-Gminna Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

Z okazji tegorocznej odsłony Narodowego Czytania organizatorzy otrzymali od Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej okolicznościową pieczęć, która posłuży do składania pamiątkowego stempla na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach Lalki Bolesława Prusa.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
(oprac. JB)

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się