UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego Środa, 20.06.2018

Policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Kategoria: Pod paragrafem 31-08-2015, 17:00 czytane:

 razy

Jutro w regionie rozpoczyna się policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Potrwa ona do piątku (4 września).

Sądecka policja co roku, w związku z zaczynającym się rokiem szkolnym prowadzi prewencyjne działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniom idącym do szkoły.

- Szczególnym nadzorem sądeccy policjanci obejmą zorganizowany przewóz dzieci i młodzieży autobusami szkolnymi, jak również będą zwracać uwagę na to czy dzieci przewożone są w sposób właściwy w pojazdach osobowych – informuje sierż. szt. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu - We wrześniu i październiku będą prowadzone wzmożone kontrole autobusów dowożących dzieci do szkół.

W trakcie trwania akcji policjanci będą kierowani w rejony szkół i innych placówek edukacyjnych. Będą oni pomagać dzieciom przechodzić przez przejście dla pieszych w pobliżu szkół i uczyć najmłodszych prawidłowego zachowania się na drodze.

- Policyjne patrole reagować będą na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowych –
dodaje Justyna Basiaga. – Kierowcy muszą się liczyć z kontrolami radarowymi.

Ponadto w ramach działań „Bezpieczna Droga do Szkoły 2015” w szkołach podstawowych i gimnazjalnych w Nowym Sączu zostanie przeprowadzona akcja profilaktyczna „Bądź Widoczny, Bądź Bezpieczny”.

We wrześniu i październiku w sądeckich szkołach odbywać się będą spotkania profilaktyczne z dziećmi, rodzicami i nauczycielami na temat bezpiecznych zachowań na drodze.

Akcję „Bądź Widoczny, Bądź Bezpieczny” organizują: Urząd Miasta Nowego Sącza, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Komenda Straży Miejskiej w Nowym Sączu oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Opr. (MACH)
Fot. KMP w Nowym Sączu.

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się