UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy Sobota, 23.06.2018

Ćwiczenia z ratownictwa wodnego na Klimkówce

Kategoria: Pod paragrafem 03-09-2015, 07:56 czytane:

 razy

Na Zalewie Klimkówka odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. Ich celem było doskonalenie umiejętności z zakresu posługiwania się podręcznym sprzętem ratowniczym i pływającym.

Strażacy mieli do wykonania kilka zadań. Jednym z założeń była budowa przeprawy przez rzekę z wykorzystaniem pontonu i łodzi wiosłowej oraz przeprowadzanie szybkiej ewakuacji osób z zagrożonego powodzią terenu. Kolejne ćwiczenie polegało na dotarciu i udzieleniu skutecznej pomocy osobie, która w skutek wywrotki żaglówki została uwięziona we wnętrzu łodzi. W następnym ćwiczeniu strażacy podczas symulowanej akcji ratowniczej z użyciem podręcznego sprzętu ratowniczego mieli udzielić pomocy tonącej osobie wykorzystując do tego celu rzutkę i koło ratunkowe.
Ćwiczenia były też okazją do podniesienia umiejętności pływania i manewrowania łodzią silnikową oraz łodziami wiosłowymi, jak również do operacyjnego rozpoznania linii brzegowej zalewu, która z powodu suszy i obniżenia się stanu wody zmieniła się znacząco. 


W trakcie szkolenia pod okiem instruktorów strażacy doskonalili umiejętności wydobywania osób poszkodowanych z wody na łódź motorową i skuter ratowniczy z deską.

W doskonaleniu umiejętności ratowniczych nad Zalewem Klimkówka udział wzięli strażacy z JRG w Gorlicach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Ropy, Gładyszowa, Uścia Gorlickiego, Brunar, Krygu i ratownicy gorlickiego WOPR.

Ćwiczenia zorganizowane zostały przez Komendę Powiatową PSP w Gorlicach i Gorlickie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

(r)
Fot. PSP Gorlice
 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się