UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Damiana, Romana, Romany Czwartek, 23.03.2017

Festiwal Piosenki Turystycznej za pasem

Kategoria: Rozmaitości 01-09-2015, 15:00 czytane:

 razy

Dwa dni tegorocznego Festiwalu rozpoczną przesłuchania konkursowe, które zakończy wyłonienie laureatów. Podobnie jak w zeszłym roku przewodniczącą jury będzie redaktor Maria Szabłowska – znana dziennikarka radiowa i telewizyjna. Patronat medialny nad imprezą objął po raz kolejny Program I Polskiego Radia

Od 12 do 13 września, w amfiteatrze w Parku Miejskim w Limanowej, będzie można usłyszeć wykonawców z całej Polski, chcących zaprezentować publiczności swoje autorskie utwory jak również te znane każdemu.

Impreza rozpocznie się od godz. 12:20 w sobotę, kiedy to burmistrz Miasta Limanowa oraz organizatorzy powitają przybyłych na festiwal gości i artystów oraz zgromadzonych pod sceną widzów. Do późnych godzin popołudniowych jest przewidziana część konkursowa, w trakcie której będziemy mogli posłuchać zgłoszonych do festiwalu zespołów i wokalistów.

Na koniec pierwszego dnia festiwalu, jury konkursowe ogłosi zwycięzców, a następnie widownia będzie się bawić przy dźwiękach muzyki Sławka Wierzcholskiego i jego Nocnej Zmiany Bluesa.

Drugi dzień upłynie pod znakiem dwóch koncertów. Jako pierwsi wystąpią muzycy z zespołu Zośka C-Dur, którzy wygrali OFPT 2014, a zaraz po nich na scenie pojawi się Łukasz Jemioła, który zaprezentuje utwory ze swojej nowej płyty, a także covery znanych piosenek. Niedzielny program rozpocznie się o godz. 17:00 i zakończenie drugiego dnia oraz całego festiwalu jest przewidziane na godz. 20:00.

Scena amfiteatru w limanowskim parku skupiać będzie najważniejsze wydarzenia festiwalu, ale cały park miejski będzie żył festiwalem. Na przybyłych będą czekać stoiska turystyczne, rękodzielnicze i ze zdrową żywnością, a także gastronomia, a dla dzieci będzie przygotowanych szereg atrakcji.

Od początku trwania konkursu, czyli od 1983 roku, jego organizatorem jest Limanowski Dom Kultury. Przez 14 lat był to konkurs o zasięgu ponadregionalnym i dopiero rok 1997 przyniósł zmianę w postaci patronatu Polskiej Izby Turystyki i przekształcenia konkursu w Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej.

(opr.jg) źródło: UM Limanowa
 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się