UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława Niedziela, 25.02.2018

Zabytkowy skład z parowozem pojedzie do Krynicy

Kategoria: Rozmaitości 01-09-2015, 09:17 czytane:

 razy

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, organizacja zrzeszająca pasjonatów kolei z całej Małopolski realizuje projekt pt. „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” obejmujący cykl przejazdów zabytkowymi składami po najpiękniejszych szlakach kolejowych w regionie. Niestety na przejazd pociągiem biletów już brak.

 W najbliższą niedzielę 6 września zabytkowy skład historycznych wagonów z lat 1920-1963 z parowozem Ty42-107 z 1946 roku przemierzy urokliwą linię kolejową z Nowego Sącza przez Stary Sącz, Rytro, Piwniczną Zdrój i Muszynę do Krynicy. Na poszczególnych stacjach zaplanowano pikniki peronowe. Atrakcji nie zabraknie też w samym pociągu – o ciekawostkach na trasie przejazdu w czasie jazdy opowiedzą przewodnicy PTTK Beskid. Po przyjeździe do Krynicy zaplanowano czas wolny. Po południu skład retro powróci do Nowego Sącza. Odjazd w drogę powrotną z Krynicy zaplanowano na godzinę 16:13.
Przy organizacji przejazdu współpracują: Powiat Nowosądecki, Miasta i Gminy: Nowy Sącz, Stary Sącz, Piwniczna-Zdrój, Muszyna i Krynica – Zdrój a także Hotel Perła Południa i Hotel Piwniczna.

Bilety na przejazd zostały wyprzedane ponad dwa tygodnie temu. Bardzo się cieszymy, że po raz pierwszy udało się zorganizować przejazd do Krynicy, o który pytało mnóstwo osób – mówi Łukasz Wideł, wiceprezes NSMK, organizator przejazdu.

NSMK zaprasza na kolejne przejazdy retro. Następna wycieczka już 20 września na trasie Nowy Sącz – Biecz. Ostatnie bilety na przejazd można jeszcze nabyć w Internecie oraz w kasie biletowej na dworcu Nowy Sącz.

(oprac. JB)
Źródło: SMK

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się