Dzisiaj imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego Poniedziałek, 20.11.2017

Drużyna z Tabaszowej najlepsza w strażackim turnieju

Kategoria: Sport i Zdrowie 02-09-2015, 12:38 czytane:

razy

W sobotę (29 sierpnia) na orlikach w Łącku i Jazowsku odbył się II Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu nowosądeckiego. Sportowe zmagania wygrała drużyna z Tabaszowej (gmina Łososina Dolna).

W rozgrywkach wzięło udział 24 drużyny. Po 3 grupy na każdym „Orliku”, grające systemem każdy z każdym, łącznie 12 zespołów. Do kolejnego etapu przechodziła jedna zwycięska drużyna z każdej grupy, gdzie następnie wyłonieni zostali zwycięzcy danego orlika. Finały odbywały się na „Orliku” w Jazowsku.

W sportowych zmaganiach zwyciężyła drużyna MDP z OSP Tabaszowa (gmina Łososina Dolna). Drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Mogilno (gminna Korzenna). Trzecie miejsce drużyna MDP z Maszkowic (gmina Łącko).

Najlepszym strzelcem został Radosław Kurnyta z MDP Czerniec (gmina Łącko) zdobywając 11 bramek. Najlepszym bramkarzem - Paweł Saczka z MDP Tabaszowa, któremu nie strzelono ani jednego gola. Czwarte miejsce zajęła MDP Jelna (gmina Gródek nad Dunajcem), piąte miejsce MDP z Czerńca a szóste miejsca MDP z Tęgoborzy (gmina Łososina Dolna).

Puchary i upominki w postaci medali i piłek wręczali zastępca komendanta miejskiego st. bryg. Paweł Motyka, druh Antoni Bienias prezes zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu, Jan Dziedzina, wójt gminy Łącko oraz Jan Mrówka, prezes OSP Łącko.