UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Dory, Olgi, Teodora Czwartek, 26.04.2018

Drużyna z Tabaszowej najlepsza w strażackim turnieju

Kategoria: Sport i Zdrowie 02-09-2015, 12:38 czytane:

 razy

W sobotę (29 sierpnia) na orlikach w Łącku i Jazowsku odbył się II Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu nowosądeckiego. Sportowe zmagania wygrała drużyna z Tabaszowej (gmina Łososina Dolna).

W rozgrywkach wzięło udział 24 drużyny. Po 3 grupy na każdym „Orliku”, grające systemem każdy z każdym, łącznie 12 zespołów. Do kolejnego etapu przechodziła jedna zwycięska drużyna z każdej grupy, gdzie następnie wyłonieni zostali zwycięzcy danego orlika. Finały odbywały się na „Orliku” w Jazowsku.


W sportowych zmaganiach zwyciężyła drużyna MDP z OSP Tabaszowa (gmina Łososina Dolna). Drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Mogilno (gminna Korzenna). Trzecie miejsce drużyna MDP z Maszkowic (gmina Łącko).

Najlepszym strzelcem został Radosław Kurnyta z MDP Czerniec (gmina Łącko) zdobywając 11 bramek. Najlepszym bramkarzem - Paweł Saczka z MDP Tabaszowa, któremu nie strzelono ani jednego gola. Czwarte miejsce zajęła MDP Jelna (gmina Gródek nad Dunajcem), piąte miejsce MDP z Czerńca a szóste miejsca MDP z Tęgoborzy (gmina Łososina Dolna).

Puchary i upominki w postaci medali i piłek wręczali zastępca komendanta miejskiego st. bryg. Paweł Motyka, druh Antoni Bienias prezes zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu, Jan Dziedzina, wójt gminy Łącko oraz Jan Mrówka, prezes OSP Łącko.

(Rob)
Fot. PSP Nowy Sącz
 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się