UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława Niedziela, 25.02.2018

Innowacyjne orły rozwiną skrzydła w Krynicy

Kategoria: Wiadomości 04-09-2015, 10:30 czytane:

 razy

Które polskie przedsiębiorstwa są najbardziej innowacyjne? Odpowiedź na to pytanie przyniesie rozstrzygnięcie konkursu „Orzeł innowacyjności” dziennika Rzeczpospolita, którego zwycięzców poznamy podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Konkurs „Rzeczpospolitej” to pokazanie dobrych przykładów i osiągnięć tych polskich firm które od początku 2012 roku do końca 2014 roku wprowadziły interesujące działania innowacyjne dotyczące produkcji jak i rozwiązań organizacyjnych, wdrażających na przykład usprawnienia technologiczne czy też nowe modele biznesowe. W konkursie mogły wziąć udział wyłącznie firmy zarejestrowane w Polsce, generujące z innowacji minimum 5 mln zł przychodów rocznie, przy czym suma ta nie mogła stanowić mniej niż 10 proc. przychodów firmy ogółem.

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 9 września. Uhonorowaniu najbardziej innowacyjnych polskich firm będzie towarzyszyć debata pod hasłem „Biznes, nauka i administracja razem czyli jak wpisać innowacyjność w DNA polskiej gospodarki”. Dyskusja będzie poświęcona między innymi funkcjonowaniu polskich firm na rynku globalnym. Paneliści, wśród których znajdą się między innymi prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lubińska_Kacprzak i Rafał Brzoska, założyciel firmy InPost spróbują odpowiedzieć na pytanie czy rynek jest najlepszym miernikiem skuteczności innowacji i czy fundusze unijne są niepowtarzalną szansa do technologicznego skoku.

(mika)
Fot. sxc.hu
 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się