UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy Sobota, 23.06.2018

Nauczyciele z awansami. Dyrektorzy na spotkaniu w starostwie

Kategoria: Wiadomości 26-08-2015, 14:40 czytane:

 razy
komentarzy: 8

Dziesięciu nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat nowosądecki otrzymało awans na wyższy stopień. Po ceremonii Zarząd Powiatu Nowosądeckiego spotkał się z dyrektorami szkół.


Spotkanie prowadził Zbigniew Czepelak, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

Szkoły powiatowe są dobrze przygotowane materialnie i organizacyjnie na nowy rok szkolny. W okresie wakacyjnym odbywały się drobne naprawy i remonty za kwotę około 250 tysięcy złotych. Nie były to duże remonty, ale niezbędne. Były to między innymi zadania realizowane w Międzyszkolnym Internacie w Starym Sączu. Dostosowywaliśmy ten obiekt do wymogów Straży Pożarnej. Również sprawy organizacyjne są w pełni przygotowane, dyrektorzy składają właśnie ostateczne wersje arkuszy organizacyjnych – zapewnia dyrektor Czepelak.

Dyrektor przyznaje, że nie tylko niż demograficzny daje się we znaki powiatowym szkołom, ale również konkurencja szkół z Nowego Sącza.

Tegoroczny nabór mamy na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego. Problem polega na tym, że roczniki, które opuszczają szkoły, są na poziomie o wiele liczniejszym – zaznacza.

Podczas dzisiejszego spotkania z dyrektorami szkół i placówek oświatowych starosta Marek Pławiak wręczył nauczycielom awanse na wyższy stopień zawodowy, a otrzymali go: Anna Duda - nauczyciel języka, Anna Pych – nauczyciel języka rosyjskiego, Wioletta Kosakowska – nauczyciel biologii i przedmiotów zawodowych, Anna Siedlarz – nauczyciel wychowania fizycznego (wszyscy pracują w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu).

Awanse otrzymali również: Celina Bigos – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, Alicja Adamczyk – nauczyciel matematyki w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie, Sławomir Kogut - nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, Dariusz Czerwiński - nauczyciel pedagog szkolny w Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach, Małgorzata Tarsa-Bielak - nauczyciel-wychowawca w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu i Aleksandra Tokarczyk - nauczyciel logopeda w Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Sączu.

(JB)
Fot. JB
 

Podziel się

Galeria

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się