UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy Sobota, 23.06.2018

Zatrzymano Rumunów handlujących ludźmi

Kategoria: Wiadomości 03-09-2015, 16:17 czytane:

 razy

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu przedstawiła zarzuty handlu ludźmi dwóm Rumunom - informuje Śląsko-Małopolski oddział Straży Granicznej w Raciborzu. Zostali oni aresztowani na trzy miesiące.

Według ustaleń śledczych liczba ofiar dotkniętych tym procederem może wynieść ponad 100 osób, małoletnich, kalekich i często bezradnych życiowo.

Cudzoziemcy zostali przekazani z Rumunii do Polski w lipcu na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Śledztwo prowadzą funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem.

- Sąd Rejonowy w Nowym Sączu przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec obywateli Rumunii środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące - informują pogranicznicy.

Zatrzymanie to, jest jednym z wielu w prowadzonym od 2010 roku przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Zakopanem śledztwie w sprawie czerpania na terytorium całej Europy korzyści z żebrania przez zorganizowane grupy przestępcze, które wykorzystują w tym procederze obywateli Rumunii pochodzenia romskiego.

- W ramach tego śledztwa ujawniono przestępstwa fałszerstw dokumentów tożsamości, podżegania do sprzedaży dziecka, pobić, porwań i wiele innych świadczących o bezwzględności przestępców wobec swych ofiar - dodają pogranicznicy. (r)
Źródło i fot: m.strazgraniczna.pl
 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się