UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Bolka, Cezaryny, Marioli Piątek, 25.05.2018

Piłka nożna. Sądeczanin zagra w meczu Niemcy – Polska!

Kategoria: Wiadomości 04-09-2015, 11:44 czytane:

 razy

Dzisiaj pora na emocje piłkarskie w eliminacjach do Mistrzostw Europy! O godzinie 20:45 na stadionie Commerzbank Arena we Frankfurcie nasza reprezentacja pod wodzą trenera Adama Nawałki zmierzy się z Niemcami o prymat w grupie D. Nie chodzi nam jednak o osobę selekcjonera, nomen omen byłego trenera Sandecji Nowy Sącz…

Oto bowiem już jutro 5 września na stadionie Borussii Dortmund naprzeciw siebie staną Reprezentacja Polskich Pisarzy i ich niemieccy koledzy po piórze. W biało-czerwonych barwach zagra Paweł Leśniak, były zawodnik m.in. Sandecji i Kolejarza.

- To będzie szósty mecz pomiędzy obiema drużynami na przestrzeni 4 lat. W 2012 roku, podczas Mistrzostw Europy Pisarzy (Berlin-Kraków-Lwów) przegraliśmy dwa mecze i jeden zremisowaliśmy. W 2014 roku wygraliśmy dwukrotnie - 2:0 we Frankfurcie nad Odrą oraz ponownie 2:0 - w Berlinie. Najwięcej bramek w meczach z Niemcami zdobył kapitan Zbigniew Masternak – 3 – informuje profil polskiej kadry pisarzy na Facebooku.

Polacy są już w Dortmundzie. Dzisiaj o godzinie 18.00 odbędzie się ich trening. Później wraz z niemieckimi pisarzami w sali konferencyjnej BVB będą kibicować zawodnikom Nawałki i Joachima Löwa.

Mecz pisarzy Niemcy-Polska rozpocznie się w sobotę o godzinie 15.30. Po meczu odbędzie się promocja antologii tekstów niemieckich pisarzy o Borussii Dortmund oraz wspólna kolacja. Sponsorem imprezy jest firma Evonik, główny sponsor Borussii Dortmund.

(RSZ)
Fot. RPP; arch. Paweł Leśniak
 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się