UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława Poniedziałek, 18.06.2018

Seniorzy zapraszają na Forum III Wieku

Kategoria: Wiadomości 03-09-2015, 10:22 czytane:

 razy
komentarzy: 2

Od 9 do 11 września potrwa Forum III Wieku. Do Nowego Sącza zjadą przedstawiciele Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całego kraju, a także osoby reprezentujące instytucje publiczne i organizacje pozarządowe.

Forum rozpocznie się w dniu 9 września o godz. 16 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

W tym dniu przewidujemy zorganizowanie debaty „Partycypacja osób starszych w życiu publicznym. Stan obecny i wyzwania na przyszłość” z udziałem przedstawicieli rządu, parlamentu, samorządu terytorialnego, instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych. Przemówienie wprowadzające do debaty zostanie wygłoszone przez premier Ewę Kopacz. Po zakończeniu debaty zorganizowana zostanie konferencja prasowa z udziałem gości biorących udział w debacie – informuje Mariola Pękala-Piekarska, koordynator Forum III Wieku.

Dzień później zorganizowane zostaną dwa panele dyskusyjne w ramach XXV Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju: „Demografia a gospodarka – ekonomiczne wyzwania procesu starzenia się społeczeństw w Polsce i na świecie” oraz „Srebrna gospodarka. Społeczna odpowiedzialność biznesu oraz Miasta/Gminy przyjazne starzeniu się społeczeństwa – samorząd terytorialny a zmiany demograficzne”.

11 września w Miasteczku Galicyjskim odbędzie się Sesja Plenarna Forum III Wieku na temat wyzwań i perspektyw rozwoju uniwersytetów trzeciego wieku w latach 2015-2020 oraz poprawy bezpieczeństwa seniorów.

Zaplanowaliśmy również w tym dniu V Forum Małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w ramach którego zaprezentowane zostaną małopolskie inicjatywy proseniorskie – dodaje orgaznizatorka.

Więcej informacji na: www.forumtrzeciegowieku.pl

(JB)
Fot. SUTW

Podziel się

Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się