UWAGA! Komentowanie artykułów zostało wyłączone na okres ciszy wyborczej
Dzisiaj imieniny: Edwarda, Narcyza, Zbysława Poniedziałek, 18.06.2018

Zatrzymano sprawców przemocy domowej z Nowego i Starego Sącza

Kategoria: Wiadomości 03-09-2015, 13:28 czytane:

 razy

39 -letni mieszkaniec Nowego Sącza i 50-letni starosądeczanin znęcali się nad najbliższymi. Wczoraj (2 września) zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz nakazem opuszczenia wspólnego domu.

Obaj gnębiciele rodzin odpowiedzą za swoje działania.

- Mężczyzna od kwietnia 2012 roku będąc pod wpływem alkoholu wywoływał awantury, podczas których poniżał, groził i stosował przemoc fizyczną wobec żony. Postawiono mu zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad kobietą - informuje Anna Walczewska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. - Także 50-letni mieszkaniec Starego Sącza stosował przemoc domową wobec małżonki i dzieci. On także nie pozostał bezkarny. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutu o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad najbliższymi – za to przestępstwo, zgodnie z art. 207 § 1 kk, grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

2 września (środa) wobec obydwu podejrzanych mężczyzn Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu, na wniosek Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.


Policjanci przypominają, że przemoc domowa jest zjawiskiem, którego nie powinniśmy bagatelizować, na które nie można być obojętnym i biernym.

- Pamiętajmy, by w sytuacji w której doświadczyło się przemocy w rodzinie lub jest się jej świadkiem, nie wahać się powiadomić o tym fakcie Policji - dodaje Walczewska. - Warto pamiętać, że brak reakcji, to ciche przyzwolenie.

Każdy, kto chociażby przypadkowo stał się świadkiem takiego zachowania powinien działać. Przemoc domowa, to zjawisko które się nasila a szybka reakcja może wiele zmienić: uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu.

(r)
fot. arch. 

Podziel się

DODAJ KOMENTARZ

Aby komentować artykuły na portalu należy zalogować się Zarejestruj się